Budżet Unii Europejskiej w dobie kryzysu

Ponad dwieście osób wzięło udział w debacie publicznej na temat « Budżet Unii Europejskiej w dobie kryzysu », zorganizowanej 24 stycznia 2011 roku przez Ośrodek Kultury Francuskiej Uniwersytetu Warszawskiego, Fundację Bronisława Geremka oraz Fundację Friedricha Eberta.

Było to trzecie już spotkanie w ramach cyklu « Nowa dekada, nowa Europa » odbyło się w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Budżet Unii Europejskiej w dobie kryzysu przez KulturaFrancuska Debatę zainaugurowali Prorektor Uniwersytetu Warszawskiego do spraw Współpracy z Zagranicą Profesor Włodzimierz Lengauer oraz Ambasador Francji w Polsce, François Barry Delongchamps.

Przemówienie otwierające debatę wygłosił unijny Komisarz ds. budżetu i programowania finansowego, Janusz Lewandowski.

W panelu dyskusyjnym udział wzięli:

• Pani Danuta Hübner, przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim,
  • Pan Alain Lamassoure, przewodniczący Komisji Budżetowej w Parlamencie Europejskim,
  • Pan Dietmar Nietan, poseł do Bundestagu, członek Komisji Spraw Europejskich.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmów/ reportaży wykonanych z okazji poprzednich debat z cyklu "Nowa dekada, Nowa Europa":