Czy europejska polityka bezpieczeństwa i obrony jest możliwa?

Ośrodek Kultury Francuskiej Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Fundacją Centrum im. Profesora Bronisława Geremka, zorganizował pierwszą debatę z cyklu "Nowa dekada, Nowa Europa" pt. „Czy europejska polityka bezpieczeństwa i obrony jest możliwa?”, która odbyła się w poniedziałek 14 czerwca 2010 r. w nowej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Europejska polityka obrony i bezpieczeństwa przez KulturaFrancuska Debatę otworzyli:

• Katarzyna Chałasińska-Macukow, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego,
  • François Barry Delongchamps, Ambasador Francji w Polsce.

W debacie udział wzięli:

• Bogdan Klich, Minister Obrony Narodowej RP (przemówienie inauguracyjne),
  • Benoît d’Aboville, były Stały Przedstawiciel Francji przy Radzie Północnoatlantyckiej, były Ambasador Francji w Warszawie,
  • Thérèse Delpech, Ośrodek Międzynarodowych Studiów i Badań w Instytucie Studiów Politycznych w Paryżu,
  • Generał Stanisław Koziej, Sekretarz Stanu, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego,
  • Roman Kuźniar, Doradca Ministra Obrony Narodowej RP, Kierownik Zakładu Studiów Strategicznych, profesor Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW

Spotkanie poprowadził Pan Marek Ostrowski, Szef działu zagranicznego "Polityki".

Patronat medialny:

Inicjatywa była wspierana przez Ambasadę Francji w Polsce oraz Mazars Polska.

Echa w prasie:

• Jak się broni Europa?
    Pawła Wrońskiego, Gazeta Wyborcza, 15 czerwca 2010
  • Jak się broni Europa?
    Polacy i Francuzi o europejskiej polityce obronnej
    Depesza Polskiej Agencji Prasowej, 14 czerwca 2010