czwartek, 09 luty 2017 10:43

UW i Paris-Sorbonne podpisują Umowę o współpracy

8 lutego rektor UW, prof. Marcin Pałys oraz rektor Uniwersytetu Paris-Sorbonne, prof. Barthélémy Jobert, podpisali Umowę o współpracy. Umowa została podpisana w obecności Jeana Chambaza, rektora Uniwersytetu Pierre et Marie Curie, Pawła Rodaka, dyrektora Ośrodka Kultury Polskiej na Sorbonie, Nicolasa Maslowskiego, dyrektora Ośrodka Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW. Uczelnie będą wspólnie prowadzić projekty badawcze, organizować sympozja i konferencje naukowe, prowadzić wymianę akademicką, która obejmie nie tylko studentów i pracowników naukowych, ale również pracowników administracji. Uniwersytety chcą też rozwinąć działalność Ośrodka Kultury Polskiej na Uniwersytecie Paryż-Sorbona i Ośrodka Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich na Uniwersytecie Warszawskim. Umowa została zawarta na 4 lata.

Więcej, Gazeta Prawna >>

Więcej, strona Uniwersytetu Warszawskiego >>