Noc Idei 2019

31 stycznia 2019 r. w Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbędzie się 3. Edycja Nocy Idei w Polsce pod hasłem „Co teraz?”. O godz. 18.00 uroczyste otwarcie przez Ambasadora Francji w Polsce, Pana Pierre’a Lévy.

W ramach 3. edycji Nocy Idei w Polsce zapraszamy na debatę, w której udział wezmą:

François Hartog. Historyk francuski, absolwent École normale supérieure w Paryżu. Opublikował wiele książek i artykułów na temat historii intelektualnej, historiografii, pamięci, czasu, wiary i kultury w dialogu między Antyczną Grecją, a nowoczesną Europą. Profesor École des hautes études en sciences sociales (EHESS) w Paryżu, gdzie kieruje katedrą starożytnej i nowoczesnej historiografii. Jest szczególnie znany ze swoich teorii reżimów historycznych i współczesnego prezentacjonizmu.

Pierre Lévy, Ambasador Francji w Polsce

Agnieszka Lichnerowicz, dziennikarka, publicystka, związana z radiem TOK FM

Ludwika Włodek, dziennikarka, publicystka i socjolożka

Czwartek 31 stycznia 2019, godz. 20-21.30

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie

Sala im. W. Krukowskiego, Laboratorium

Tłumaczenie symultaniczne pl-fr. Wstęp wolny.

Program wszystkich wydarzeń Nocy Idei w Polsce 31 stycznia 2019 dostępny TUTAJ.

Noc Idei jest wydarzeniem cyklicznym odbywającym się równocześnie na całym świecie. Jego założeniem jest zgromadzenie artystów, myślicieli i naukowców ze wszystkich dziedzin i zaproszenie ich do rozmowy o współczesnym świecie. Więcej informacji na stronie: www.lanuitdesidees.com

Program 2019 powstał w ścisłej współpracy z kuratorami Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Instytutem Francuskim w Polsce, Ośrodkiem Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich przy Uniwersytecie Warszawskim, telewizją Arte, kolektywami DAS, StoryCode i Kem.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem F. Hartoga (w jęz. francuskim), opublikowanym z okazji tegorocznej Nocy Idei TUTAJ.