czwartek, 26 kwiecień 2018 12:18

NATIONALISM IN THEORY AND PRACTICE Alain Dieckhoff 9/05/2018

Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW, Centre de recherches internationales SciencesPo Paris, Ambasada Francji w Polsce i Institut Français zapraszają na wykład w języku angielskim

Alain Dieckhoff

(CERI SciencesPo)

NATIONALISM IN THEORY AND PRACTICE

wprowadzenie: Kinga Torbicka (OKFiSF UW)

9 maja 2018, godz. 16.45

Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście 3, sala nr 1

Kwestie nacjonalizmu i uczuć narodowych są dziś tematem bardzo aktualnym. Stąd narodził się pomysł zorganizowania przez CERI SciencesPo i Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW cyklu wykładów poświęconych tej problematyce oraz przygotowania publikacji naukowej. Cykl 12 spotkań, prowadzonych przez specjalistów z Francji i Polski, rozpocznie się w październiku 2018; wykład 9 maja stanowi jego otwarcie.

Alain Dieckhoff – socjolog, politolog, profesor CNRS, specjalizujący się w kwestiach dotyczących polityki i społeczeństwa Izraela i w problematyce współczesnego nacjonalizmu; absolwent uniwersytetu Paris-Nanterre i paryskiego Institut d’études politiques, obecnie dyrektor Centre de recherches internationales (CERI).

Le Centre de recherches internationales (CERI) jest specjalną jednostką naukową, stworzoną w 1952 roku, dzięki współpracy SciencesPo i CNRS. Prowadzone badania dotyczą przestrzeni światowej z perspektywy relacji między- i ponadnarodowych oraz z perspektywy regionalnej.