czwartek, 26 kwiecień 2018 12:18

NATIONALISM IN THEORY AND PRACTICE Alain Dieckhoff 9/05/2018

O┼Ťrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofo┼äskich UW, Centre de recherches internationales SciencesPo Paris, Ambasada Francji w Polsce i Institut Français zapraszaj─ů na wyk┼éad w j─Özyku angielskim

Alain Dieckhoff

(CERI SciencesPo)

NATIONALISM IN THEORY AND PRACTICE

wprowadzenie: Kinga Torbicka (OKFiSF UW)

9 maja 2018, godz. 16.45

Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmie┼Ťcie 3, sala nr 1

Kwestie nacjonalizmu i uczu─ç narodowych s─ů dzi┼Ť tematem bardzo aktualnym. St─ůd narodzi┼é si─Ö pomys┼é zorganizowania przez CERI SciencesPo i O┼Ťrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofo┼äskich UW cyklu wyk┼éadów po┼Ťwi─Öconych tej problematyce oraz przygotowania publikacji naukowej. Cykl 12 spotka┼ä, prowadzonych przez specjalistów z Francji i Polski, rozpocznie si─Ö w pa┼║dzierniku 2018; wyk┼éad 9 maja stanowi jego otwarcie.

Alain Dieckhoff – socjolog, politolog, profesor CNRS, specjalizuj─ůcy si─Ö w kwestiach dotycz─ůcych polityki i spo┼éecze┼ästwa Izraela i w problematyce wspó┼éczesnego nacjonalizmu; absolwent uniwersytetu Paris-Nanterre i paryskiego Institut d’études politiques, obecnie dyrektor Centre de recherches internationales (CERI).

Le Centre de recherches internationales (CERI) jest specjaln─ů jednostk─ů naukow─ů, stworzon─ů w 1952 roku, dzi─Öki wspó┼épracy SciencesPo i CNRS. Prowadzone badania dotycz─ů przestrzeni ┼Ťwiatowej z perspektywy relacji mi─Ödzy- i ponadnarodowych oraz z perspektywy regionalnej.