czwartek, 05 wrzesień 2019 13:58

Nabór młodych naukowców do zespołu badawczego OKFiSF UW

Nabór młodych naukowców do zespołu badawczego OKFiSF UW 

 

Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW (OKFiSF UW) przystępuje do rekrutacji pięciu młodych naukowców, doktorów lub doktorantów, do frankofońskiego zespołu badawczego w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych na okres 8 miesięcy (od października 2019 do końca maja 2020).

Jeden z kandydatów delegowany będzie do pracy organizacyjnej nad programem Plurality, który wchodzi w skład Sojuszu 4EU+ (www.4eualliance.eu). Kandydat powinien biegle posługiwać się językiem angielskim, znajomość języka francuskiego będzie dodatkowym atutem. Do obowiązków kandydata należeć będzie: wsparcie przy zarządzaniu siecią naukową nowopowstałego programu 6 uniwersytetów europejskich, komunikacja w jego ramach oraz pomoc przy organizacji nowych projektów badawczych i edukacyjnych z zakresu nauk humanistycznych i społecznych w ramach Sojuszu 4EU+.

Pozostali czterej kandydaci będą zobowiązani do: przygotowania wniosku grantowego NCN, czynnego udziału w działalności naukowej i funkcjonowaniu Ośrodka, udziału w seminarium naukowym Ośrodka, organizacji wydarzeń naukowych, pracy nad publikacjami oraz komunikacji. Powinni się wpisywać w jedną z następujących problematyk:

  • - kwestie europejskie (migracja/diaspora, bezpieczeństwo, Europa Środkowa),

  • - kwestie pamięci zbiorowej,

  • - frankofonia i studia frankofońskie (język francuski, tematyka lub metodologia),

  • lub inna dziedzina nauk społecznych związana z działalnością Ośrodka.

 

Członkowie zespołu otrzymają wynagrodzenie na podstawie umowy zlecenie, w wysokości 2000 zł – 80 godzin miesięcznie, na okres do 8 miesięcy maksymalnie.

 

Kandydaci proszeni są o przekazanie CV i listu motywacyjnego do 22 września 2019 włącznie (po polsku lub po francusku), który przedstawi projekt badawczy i zaproponuje związane z nim wydarzenie naukowe (na przykład konferencję lub panel dyskusyjny z udziałem eksperta frankofońskiego organizowany we współpracy i pod nadzorem dyrektora OKFiSF) oraz publikację (np. opracowanie zbiorowe). 

Znajomość języka francuskiego jest warunkiem obowiązkowym.

 

Udział w pracach zespołu badawczego pozwoli Państwu lepiej poznać francuskie podejście metodologiczne oraz rozwinąć kontakty naukowe, krajowe i zagraniczne, w tym z francuskimi ośrodkami akademickimi i badawczymi. Współpraca z Ośrodkiem stwarza okazję na rozwinięcie własnej tematyki badawczej, we współpracy z dyrektorem Ośrodka i przy wsparciu całego zespołu.

Zgłoszenia do 22 września 2019 włącznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej informacji: www.okf.uw.edu.pl tel. 22 55 260 41/42

FaLang translation system by Faboba