Przyjmowanie imigrantów - program wolontariatu dla studentów

W ramach programu "Przyjmowanie imigrantów i uchodźców w Polsce  : ujęcie regionalne i porównawcze" finansowanego przez Fonds d'Alembert, Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW, Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW, Ecole Normale Supérieure w Paryżu oraz francuskie Stowarzyszenie Studentów dla Miasta (AFEV) zapraszają do udziału w wizycie studyjnej w Paryżu, która odbędzie się w dn. 8 – 14 stycznia 2017 r.

[na zdjęciu Ośrodek humanitarny w Paryżu]

Wyjazd ma na celu wymianę doświadczeń między studentami polskimi i francuskimi w przyjmowaniu migrantów na uniwersytetach. Przed wyjazdem planowane jest spotkanie przygotowujące w Ośrodku Badań na Migracjami UW. Na miejscu odbędzie się wizyta nowopowstałego centrum przyjmowania migrantów, wykłady w ENS oraz warsztaty.

Jak się zgłosić?

Chętnych, znających dobrze język angielski (mile widziany certyfikat poświadczający znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie B2) prosimy o przesłanie (maksymalnie) dwuminutowego filmiku, w którym przedstawicie swoje motywacje związane z udziałem w tym projekcie oraz udzielicie odpowiedzi na pytanie: Dlaczego uważasz temat przyjmowania migrantów za istotny?
Ważne: nie musisz być mistrzem montażu i efektów specjalnych – liczy się treść i umiejętność jasnego wyrażenia tego, co chcesz nam przekazać.
(video prosimy udostępnić przez Dropboxa, dysk Google lub na YouTube)
Termin przyjmowania zgłoszeń: 6.12.2016 r. godz. 23:59.

(osoby, które nie są jeszcze wolontariuszami UCW prosimy o wypełnienie ankiety wolontariusza przed wysłaniem zgłoszenia:

23.11 - 6.12– przyjmowaniezgłoszeń
 12.12 –rozmowa rekrutacyjna
 9.01-14.01 – wyjazd
>początek lutego – spotkanie podsumowujące wyjazd oraz debata/warsztat na temat projektu, który studenci chcieliby zorganizować na podstawie doświadczeń i nowej wiedzy przywiezionej z wizyty studyjnej.

Organizatorzy finansują całość wyjazdu: loty, zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Szczegółowy program wizyty zostanie podany w połowie grudnia i przekazany osobom zakwalifikowanym do wyjazdu.