Wykład prof. Michaela Bernsena

W ramach międzynarodowego projektu "Cultures européennes - identité européenne" profesor Michael Bernsen z Uniwersytetu w Bonn wygłosi wykład na Uniwersytecie Warszawskim. Tematem jego wystąpienia jest wkład renesansowej poezji francuskiej w kształtowanie świadomości patriotycznej Francuzów.

Douce France. La contribution de la poésie rinascimentale
au patriotisme français

środa, 3 czerwca 2015 r., godz. 11.30
UNIWERSYTET WARSZAWSKI
ul. Dobra 55, S. 1.007

Wykład w jęz. francuskim.

Prof. Michael Bernsen jest profesorem w katedrze literatur romańskich na Uniwersytecie w Bonn, od 2006 kieruje francusko-niemiecko-włoskim studium doktoranckim "Mythes fondateurs de l’Europe dans la musique et les arts" założonym dzięki współpracy pomiędzy uniwersytetami w Bonn, Paris-Sorbonne i Florencji. Dyrektor Instytutu Filologii Klasycznej i Romańskiej na Uniwersytecie w Bonn.

Więcej informacji >>

Projekt "Cultures européennes - identité européenne" skupia osiem europejskich ośrodków uniwersyteckich: Uniwersytet w Bonn, Uniwersytet Paris-Sorbonne, Uniwersytet w Tuluzie, Uniwersytet we Fryburgu, Uniwersytet we Florencji, Uniwersytet w Salamance, Bułgarską Akademię Nauk oraz Uniwersytet Warszawski.