Czym jest mesologia ?

Zapraszamy na wykład Pauline Couteau pt. "What is mesology ? From Watsuji Tetsurô’s study of milieux to Augustin Berque’s mesology".

piątek 2 czerwca 2017, godz. 13h15
Instytut Filozofii, ul Krakowskie Przedmieście 3, s. 108

• Jak kształtowało się pojęcie mesologii w teorii Augustina Berque’a ?
• W jakim stopniu zaważyło na niej spotkanie z myślą japońskiego filozofa Watsuji Tetsurô ?

Autorka wykładu poprowadzi nas od założeń Watsuji, poprzez koncepcje samego Berque’a aż do jego zetknięcia z książką Watsuji « Fûdo ». Prezentacja mesologii w ujęciu francuskiego filozofa Berque’a w zestawieniu z teoriami innych filozofów pozwoli podkreślić znaczenie tego pojęcia.

Pauline Couteau, filozofka, absolwentka Université Libre de Bruxelles i Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales. Specjalistka filozofii japońskiej. Prowadzi wykłady na Uniwersytecie Paris 8. W Sciences Po Paris, jest odpowiedzialna za relacje międzynarodwe z Europą Środkowo-Wchodnią.

Wykład w jęz. angielskim