Pierwsze doroczne spotkanie Sojuszu 4EU+

W dniach 21-22 października, Uniwersytet Sorboński gościł pierwsze doroczne spotkanie Sojuszu 4EU+ w 2019 roku. W spotkaniu uczestniczyli rektorzy, prorektorzy, dyrektorzy ośrodków oraz przedstawiciele osi priorytetowych i grup roboczych sześciu uniwersytetów członkowskich: Uniwersytetu Sorbońskiego (Francja), Uniwersytetu Karola (Czechy), Uniwersytetu w Heidelbergu (Niemcy), Uniwersytetu Warszawskiego (Polska), Uniwersytetu w Mediolanie (Włochy) i w Kopenhadze (Dania).

Sojusz opiera się na wspólnej wizji europejskiego uniwersytetu, którego celem jest obrona wartości akademickich, zapewnianie równego dostępu do edukacji, kształcenie przyszłych pokoleń obywateli i zachęcanie do otwartości umysłu i krytycznego myślenia, by lepiej stawiać czoła globalnym wyzwaniom.

Nasz Ośrodek jest zaangażowany w rozwój programu Plurality prowadzonego w ramach Sojuszu 4EU+. Ośrodek był reprezentowany przez Nicolasa Maslowskiego, dyrektora OKFiSF.

Więcej informacji: TUTAJ