Trzydzieści lat współpracy w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych między Francją a Europą Środkową: ocena i perspektywy

17 października odbyła się konferencja współorganizowana przez Instytut Francuski w Budapeszcie i Laboratorium Historii interdyscyplinarnej Uniwersytetu Loránda Eötvösa w Budapeszcie z okazji trzydziestolecia jego powstania, zainicjowanego przez Uniwersytet Loránda Eötvösa i paryską l‘Ecole des hautes études en sciences sociales (L’EHESS).

W konferencji uczestniczył Nicolas Maslowski, dyrektor OKFiSF. 30 lat temu EHESS rozwinął współpracę w Europie Środkowej i założył we współpracy z różnymi uniwersytetami swoje laboratoria nie tylko w Budapeszcie, lecz także w Pradze, Bukareszcie i Warszawie. Podczas konferencji dokonano przeglądu ich sukcesów i rozwoju francuskojęzycznych centrów doskonałości w dziedzinie nauk społecznych, a także otwarto perspektywy na przyszłość podczas debaty zatytułowanej „O czym marzą nauki humanistyczne i społeczne?”.

Szczegółowy program można znaleźć tutaj.